АНОНС ДО СВЯТА ВОДОХРЕЩА В АВДІЇВЦІ

Шановні громадяни!
Запрошуємо всіх бажаючих, авдіївців та гостей міста, представників різних релігійних громад приєднатися до святкування величного свята Водохреща.
19 січня християнсько-православна громада відзначає одне з найбільших свят у церковному календарі - Хрещення Господнє (в народі - Йордан або Богоявлення). Традиційно загальноміський захід - свято Водохреща відбудеться на Авдіївському піщаному кар’єрі (провулок Кар’єрний, 16).

У середу, 19 січня, за встановленими канонами о 10:00 священнослужитель здійснюватиме чин освячення води.
На локації біля водойми учасників заходу чекатимуть гарячий ароматний чай та теплі і комфортні палатки для перевдягання, а порядок і безпеку забезпечать правоохоронці та співробітники ДСНС. Стан здоров’я охочих зануритись у ополонку за потреби контролюватимуть медики.  

Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація організувала автобусний маршрут для підвозу людей, які бажають приєднатися до святкування Водохреща.
РОЗКЛАД РУХУ АВТОБУСУ З ХІМІКА ДО ПІЩАНОГО КАР’ЄРУ І НАЗАД (!ЛИШЕ 19 СІЧНЯ!):
Відправлення із зупинки біля кафе «Київ»: о 9:30, о 10:30, об 11:30, о 12:30 та о 13:30.
Відправлення з піщаного кар’єру: о 10:00, об 11:00, о 12:00, о 13:00 та о 14:00.
Автобус слідуватиме від кварталу «Ювілейний» (поруч з кафе «Київ») - вулиця Комунальна – проспект Центральний – вулиця Воробйова – вулиця Соборна – вулиця Шестакова – кар’єр та у зворотньому напрямку.
 

Довідка
Хрещення Господнє - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення. У всіх християнських церквах відправляється богослужіння, яке супроводжується освяченням води. У цей день закінчувалися Святки і починалась підготовка до зимового весільного сезону, який тривав до Великого посту.
Традиція купання на Хрещення є у всіх християнських країнах. Священники та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, яка у них асоціюється з річкою Йордан. Після того, як священник освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази. Сенс обряду в тому, що віруючі готові піти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру.
Перекази говорять, що, коли Ісус прийняв хрещення, з небес в образі голуба зійшов до нього Святий Дух.
Віддавна в народі посвячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми та домівки.