Допоможіть дитині – створіть патронатну родину!

За даними Головного управління статистики у Донецькій області станом на 01.01.2020 року у місті Авдіївка мешкає 4652 дитини від 0 до 17 років. І, нажаль, не у всіх дітей нашого міста все добре у їх родинах. В одних родинах батьки зловживають алкоголем, в інших - не займаються вихованням дітей, а деякі батьки взагалі систематично не виконують батьківські обов'язки щодо утримання та виховання дітей через ряд неповажних причин або через важку хворобу не можуть займатися їх вихованням.
Тому таким родинам, а саме, дітям та батькам можуть допомогти патронатні родини. У патронатній родині діти можуть перебувати не більше року - до подолання труднощів батьками (може бути і більш короткий термін). У цей час дитина тимчасово проживає у родині патронатного вихователя, а з батьками дитини проводиться відповідна робота по відновленню батьківського потенціалу. У разі відновлення довіри до батьків, вони забирають дитину у свою родину, а якщо проведена робота не дала певного результату діти влаштовуються до сімейних форм виховання.

Патронатний вихователь – це робота, за яку від держави він отримує грошове забезпечення (заробітну плату) у розмірі 5-ти прожиткових мінімумів (більше 10 тис.грн.) та сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Також на кожну дитину у сім'ї патронатного вихователя сплачується соціальна допомога на утримання однієї дитини у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів на місяць (на кожну дитину).
На сьогодні в Україні створено 150 патронатних сімей, які змінили життя 600 дітей.
У нашому місті є теж діти, яким ми повинні допомогти змінити їх життя на краще. Тому дуже чекаємо бажаючих створити патронатну сім'ю у нашому місті.
За більш детальною інформацією можна звертатися до служби у справах дітей військово-цивільної адміністрації або центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Авдіївка, вул. Молодіжна, б. 7, другий поверх.
Також пропонуємо переглянути відеоролик та брошуру щодо патронатних сімей в Україні.

За інформацією служби у справах дітей