Медичні огляди дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Станом на 27.08.2021 року на території міста Авдіївка мешкає 75 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З метою соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до ст. 34 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» всі діти цієї категорії повинні пройти обов’язкові медичні огляди двічі на рік. Але, нажаль, більшість лікарів з необхідним профілем і спеціалізацією у лікарні нашого міста відсутні.

Для вирішення даного питання та з метою забезпечення виконання законодавства України щодо медичного огляду даної категорії дітей, підтримки родин, в яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, керівництвом Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Покровського району Донецької області було прийнято рішення про забезпечення перевезення дітей з міста Авдіївка до лікарні міста Покровськ для проходження медичного огляду.
 
Службою у справах дітей Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Покровського району Донецької області була проведена підготовча робота з формування груп дітей на медичний огляд, підготовки документів для перевезення. Головним лікарем КНП «ЦМПСД» проведена робота щодо встановлення часу проходження медичного огляду у місті Покровськ, лікарями КНМ «ЦМПСД» видані направлення на проходження медичного огляду у місті Покровськ.
 
Завдяки налагодженій співпраці між медичними працівниками міста Авдіївка, Покровськ та службою у справах дітей, 1 група дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування пройшли медичний огляд. Однак, хочеться зазначити, що є і такі прийомні батьки, опікуни, піклувальники, які самостійно пройшли з дітьми медичний огляд і довідки про його проходження надали до служби у справах дітей.

Наразі, робота щодо медичних оглядів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування продовжується, створені наступні групи дітей для проходження медичного огляду, уточнюється час їх проведення. Про дату та час проходження медичних оглядів служба у справах дітей буде повідомляти опікунів, піклувальників, прийомних батьків.